Księgowość dla firm notowanych na NewConnect

Strona główna    –   Oferta   –   Księgowość online – Księgowość New Connect

 

 

Księgowość New Connect w CKSK Wrocław

24h/7 dni w tygodniu

Księgowość dla firm notowanych na NewConnect

NewConnect pojawił się w 2007 roku jako rynek finansujący rozwój małych i średnich przedsiębiorstw z wysokim potencjałem wzrostu. Jest to propozycja Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, idealne miejsce do zarobku dla inwestorów lubiących ryzyko. Rynek NewConnect charakteryzuje się statusem rynku zorganizowanego. Jest prowadzony przez GPW, jednak poza rynkiem regulowanym – alternatywny system obrotu.

księgowość new connect

Innowacyjny rynek NewConnect

Pojawienie się rynku NewConnect okazało się ogromną innowacją na skalę polskich warunków. W zachodnich krajach istniały już wcześniej tego typu platformy. Celem założenia rynku NewConnect była pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom, aby mogły dostać dodatkowe dofinansowanie na dalszy rozwój, a następnie dzięki temu dostać się na GPW. W skrócie to doraźna pomoc w rozpoczęciu działalności na giełdzie. Rynek NewConnect obecnie notuje wiele spółek, a żeby się tam dostać, należy wypełnić sporą część formalności.

new connect księgowość

Księgowość dla firm notowanych na NewConnect

Z racji, iż rynek NewConnect jest stosunkowo nowym segmentem, często jego księgowość staje się problematyczna dla biur księgowych, ze względu na brak styczności z tym tematem. Centrum Księgowe Spółek Kapitałowych zajmuje się obsługą firm notowanych na NewConnect i GPW. Do jej obowiązku należy prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie raportów kwartalnych i świadczenie usług kadrowo-płacowych. Dodatkowo ważne jest raportowanie zarządcze, dostęp do dokumentów i faktur oraz obsługa audytów finansowych. Istotna jest również opieka biura rachunkowego podczas wchodzenia na rynek NewConnect, jego wskazówki i porady, jak przygotować swoją firmę. Przedsiębiorstwa, które notują się na NewConnect, powinny wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów. Takie rozwiązanie polepsza i przyspiesza wszelkie czynności, które są związane z procesowaniem dokumentacji księgowej. Powoduje to transparentność prowadzonych działań.

Centrum Księgowe Spółek Kapitałowych

The business focus of CKSK is comprehensive accounting, HR and legal services for companies and business organisations, with particular emphasis on commercial law companies. Partnerships limited by stocks form the largest group of CKSK customers. We provide our accounting services in compliance with the applicable laws: the Accounting Act of 29 September 1994, the Corporate Income Tax Act of 15 February 1992 and the Goods and Services Tax Act of 11 March 2004, as amended from time to time, as well as other legal acts that apply to the preparation of tax returns for businesses (PIT-11, PIT 40, PIT 8R, PIT 8AR).